Jesteś zainteresowany?

Chcesz otrzymać nawet do 50 000 zł na termomodernizację domu?
Program Czyste Powietrze

Nasza firma obsługuje kompleksowo program ``Czyste powietrze``

Pomagamy na każdym etapie - od wypełnienia wniosku, kalkulacji kosztów, po dobór odpowiednich materiałów oraz rzetelnego wykonawcy. Korzystając z naszego wsparcia zapomnisz o formalnościach.

ZROBIMY TO ZA CIEBIE!

Audyt w twoim domu
Przygotowanie wniosku o dofinansowanie
Oszacowanie Kosztów
Dostawa materiałów z możliwością montażu
Rozliczenie inwestycji

Czyste Powietrze

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Dla kogo?

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego, albo osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Na co?

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:
– wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
– docieplenie przegród budynku,
– wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
– instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
– montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Najważniejsze

Aby otrzymać wsparcie pamiętaj o kilku zasadach:
– Minimalny koszt całego projektu nie może być mniejszy niż 7 tys. zł
– Dofinansowanie liczone jest do maksymalnej kwoty 53 tys. zł
– Masz dwa lata na zakończenie prac. Okres jest liczony od dnia zawarcia umowy o dofinansowanie, lecz nie później, niż do 30.06.2029 r.
– dofinansowaniu podlegają przedsięwzięcia rozpoczęte nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

Czyste powietrze kontakt

Kilka propozycji dla Ciebie